Jdi na obsah Jdi na menu
 


Indukční smyčka v Harmonii II - nová příležitost pro nedoslýchavé

14. 11. 2010

 

Možnost účastnit se vzdělávacích programů, které probíhají každou středu v Harmonii II, mají od začátku listopadu i naši nedoslýchaví spoluobčané.
Počátkem letošního roku došla na adresu Centra sociální pomoci a služeb žádost čtrnácti občanů se sluchovým postižením, kteří by se rádi zúčastňovali vzdělávacích akcí v Harmonii II. Překážkou bohužel byla skutečnost, že nerozuměli mluvenému slovu. Centrum sociální pomoci, o.p.s. proto podalo Magistrátu města Hradec Králové projekt na realizaci indukční smyčky, který byl podpořen i Hradeckým spolkem neslyšících. Tento projekt byl schválen, je realizován a tím je umožněno občanům se sluchovým postižením, kteří mají sluchadla, aby se zúčastňovali všech přednášek a dalších aktivit, které se konají v jídelně Harmonie II.
Problém se sluchovou bariérou pro občany se sluchovým postižením byl vyřešen a my můžeme pozvat všechny zájemce o vzdělávání a další zajímavé aktivity, organizované vzdělávací komisí Městské organizace Svazu důchodců ČR a Centrem sociální pomoci a služeb o.p.s. na následující programy:
24. listopadu – komentovaná výstava fotografií z celého světa (Ing. Miroslav Macháček);
1. prosince - pravidelné zpívání s harmonikou;
15. prosince – doma je doma, beseda na téma Sociální služby, příspěvky na péči.
 
Kontakt:
Helena Vostrovská, koordinátorka sociálních služeb
Centrum sociální pomoci a služeb o.p.s., Souběžná 1746. Hradec Králové 12
Tel.: 495272242