Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondiční pobyt - České Budějovice 2009

13. 10. 2009

     V jihočeském městě České Budějovice se všichni přihlášení účastníci sešli ve čtvrtek 24. září. První večer byl plný informací týkajících se organizace pobytu a seznámení s programem. Náplň pobytu se nesla v duchu společných návštěv kulturních památek, poznávání města a okolí, zábavného vzdělávání atp.

     Navštívili jsme zámek v Českém Krumlově a v Hluboké nad Vltavou. Zajímavá byla prohlídka expozice v muzeu voskových figurín v Českém Krumlově a středověký jarmark, který právě probíhal. Namáhavý výšlap 225 schodů na českobudějovickou věž, odměnil vytrvalce nádherným výhledem na město i okolní krajinu, kde bylo možné vidět nedaleký zámek Hluboká nad Vltavou, ale i komíny jaderné elektrárny Temelín.

        Vidět výrobní postup piva za plného provozu, tj. od míchání surovin, vaření, kvašení … až po stáčení do lahví a etiketování, nám umožnila návštěva pivovaru Budweiser Budvar v Českých Budějovicích. Příjemným doplňkem exkurze byla i ochutnávka kvasnicového piva, které se podávalo v místním sklepě.

     Nevšedním zážitkem byla návštěva grafitového dolu v Českém Krumlově, kde jsme všichni dostali kombinézy, gumové boty, přilby se světlem a vláčkem jsme byli odvezeni do nitra hory, kde pokračovala naše výprava za poznáním. Závěr pobytu byl odpočinkový. Prošli jsme se expozicí ZOO v Hluboké nad Vltavou a navštívili jsme neslyšící přátele v Českých Budějovicích. Domluvená návštěva se konala v budově Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR, kde neslyšící mají zázemí pro svou spolkovou činnost a poskytování sociálních služeb.

     Cílem pobytu bylo umožnit neslyšícím klientům prožít chvíle mezi přáteli ve své komunitě, přispět k rozšíření jejich informovanosti především zajištěním překladu mluveného slova do znakového jazyka. Poskytnutými službami byla odstraněna komunikační, informační i orientační bariéra. Záměrem návštěvy oblasti Českobudějovicka a Českokrumlovska bylo přiblížit neslyšícím historii a současný život v regionu.

 

Náhledy fotografií ze složky Rekondiční pobyt - České Budějovice 2009