Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvyšování počítačové gramotnosti

8. 9. 2008
 

Zvyšování počítačové gramotnosti osob se sluchovým postižením v rámci služeb sociálního poradenství a tlumočnických služeb pro sluchově postižené

Projekt vznikl 1.7.2007 za podpory Nadace Via Fondu T-Mobile pro regiony. Z prvního finančního příspěvku byl zakoupen osobní počítač (notebook). Kurzem provází lektorka, která je sama sluchově postižená (později ohluchlá), takže tento projekt pomáhá i jí udržovat kontakt se společenským prostředím a osobami se stejným postižením. Do kurzu se přihlásili osoby sluchově postižené (nedoslýchaví i neslyšící). Jednou ze zásadních omezení sluchového postižení je informační a komunikační deficit. Tímto projektem chceme sluchově postiženým přiblížit svět slyšících, zpřístupnit informace, které naleznou zejména na internetu. Dále se v tomto kurzu naučí psát úřední dopisy a posílat je například elektronickou poštou, komunikovat se stejně handicapovanými přáteli přes ICQ, MSN, web kameru atd. U klientů je tento projekt velmi oblíbený.

Projekt byl podpořen i na další rok 2008/2009 !

Symbolický šek na finanční částku osobně převzala 25.6.2008 při slavnostním předávání pí. Moravcová Gita a tlumočnice pí. Krúpová Monika.

Kurz byl zahájen 3.9.2008 od 11.00 hodin. V tomto školním roce bude z finančního příspěvku Nadace Via - Fond T-Mobile zakoupen program MyDictate od firmy Fugasoft, který neslyšící lektorce umožní lepší komunikaci s klientem a klientovi též nácvik odezírání. Dále bude zakoupeno drobné příslušenství (webové kamery), díky kterým mohou neslyšící prostřednictvím internetu komunikovat se stejně handicapovanými přáteli.

Dále tento projekt finančně podpořila Nadace Preciosa. Z tohoto finančního příspěvku budou pro potřeby kurzu zakoupeny nové stolní počítače.

Do tohoto kurzu se můžete kdykoliv přihlásit.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte a pište email nebo volejte na tel. číslo 495 533 138.

Těšíme se na Vás!