Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psycho-rehabilitační pobyt pro nedoslýchavé osoby 2012

28. 6. 2012

 

PSYCHO-REHABILITAČNÍ POBYT PRO OSOBY NEDOSLÝCHAVÉ
DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH 13. – 20. 7. 2012
 
Tradiční psycho-rehabilitační pobyt pro nedoslýchavé osoby se konal v termínu od 13. do 20. 7. 2012 v hotelu Chata Deštná v Deštném v Orlických horách, obdobně jako v loňském roce. Pobyt uspořádal Hradecký spolek neslyšících za finanční podpory Statutárního města Hradce Králové. Pobytu se účastnilo 14 osob a vedla jej Mgr. Tereza Skákalová.
Celý pobyt probíhal příjemně, počasí nám sice příliš nepřálo, ale přesto byla možnost vyrazit na různé výlety. Účastníci byli spokojeni se zařízením, ve kterém jsme bydleli.
Odborný program pobytu byl bohatý. Denně se konal kurz odezírání. Dále byly pro účastníky připraveny přednášky. Uskutečnily se celkem tři – v první byli účastníci seznámeni s činností Hradeckého spolku neslyšících. Další přednáškou bylo tzv. sociálně právní minimum pro osoby se sluchovým postižením, kde se klienti dozvěděli o sociální reformě, aktuální legislativě (příspěvky apod.), tísňových linkách aj. Poslední přednáška se týkala kompenzačních pomůcek pro osoby se sluchovým postižením. V neposlední řadě měli účastníci pobytu možnost individuálních konzultací s přítomnou pracovnicí.
Jako večerní program byly pro zájemce připraveny různé společenské hry. Vždy jsme se příjemně pobavili a často také pořádně potrápili své hlavy J
Mezi odborným programem byla možnost chodit plavat do krytého bazénu v penzionu Köhler. Během pobytu byly také dvakrát zajištěny masáže. V ostatním čase jsme všichni podle svých možností podnikali různé výlety a procházky po okolí. Společně jsme se vydali mikrobusem do Neratova.
Celý pobyt proběhl v příjemné atmosféře, mile jsme si užili společně strávený čas. Všichni jsme si odpočinuli a načerpali horskou energii… A za rok se sem zase vrátíme :-)
 

Náhledy fotografií ze složky psycho-rehabilitacni-pobyt-nedoslychavych